Elektros schemos

 
 

 

Reversinis 3F variklio pajungimas
Populiariausia 3F variklio reversinio pajungimo schema. Jos esmė: jungiamas kontaktorius (magnetinis paleidiklis) valdomas knopke-mygtuku, per kurį valdymo srovė ateina tik tada, kai kitas kontaktorius stovi nesuveikęs (ateina iš kito kontaktoriaus papildomų kontaktų NC (mūs kodas 6418), t.y. kol šis paleidiklis laukia - tol gali dirbti kitas paleidiklis kontaktorius).Reversinis pajungimas su pasukamu jungikliu be fiksacijos. 3F variklis sukasi į norimą pusę. Reikalingus komponentus turime prekyboje. Naudojant šį mygtuką (kodu 7620), reiktų dar dviejų žalių kontaktukų, kodu 76183F variklio reversinio pajungimo schema, su apsukų apsauga.
Trumpas aprašymas: kai variklyje ar jo sukamame mechanizme yra įtaisytas apsukų daviklis, kuris turi kontaktą NC, kai variklis nesisuka, tai šį kontaktą pajungiame užmaitindami papildomus NC kontaktus, kurie stovi ant magnetinių paleidiklių, ir kurie skirti sužadinti (bet ne maitinti) kontaktoriaus-paleidiklio ritukę. Tokiu būdu, kol variklis sukasi, tol negalime įjungti nei į vieną pusę.
kitos grandinės dalies veikimo aprašymas: jungiamas kontaktorius (magnetinis paleidiklis) valdomas knopke-mygtuku, per kurį valdymo srovė ateina tik tada, kai kitas kontaktorius stovi nesuveikęs (ateina iš kito kontaktoriaus papildomų kontaktų NC (mūs kodas 6418), t.y. kol šis paleidiklis laukia - tol gali dirbti kitas paleidiklis kontaktorius).Kryžminio jungiklio shema
Kryžminio jungiklio pajungimo schema. Montuojami du perjungikliai ir tarpe jų - kryžminiai perjungikliai
Jos esmė: Kryžminis jungiklis sukeičia perjungiklių tarpusavio sujungtus laidus vietomis. tokiu būdu vieną šviesos šaltinį valdome iš kiek norime vietų.
Tiesiog, kiekvienai norimai vietai reik pajungti papildomą kryžminį jungiklį.kabelio jungtis
Kabelis 3x2.5, monolitinis. Reikalingos medžiagos: sujungimo gnybtukai, termovamzdelis su klijais.

1. žingsnis - pasiruošiam gnybtus - juos "nurengiame".

kitas žingsnis

Sekantis žingsnis.

Sekantis žingsnis.
Rezultatas. Šis sujungimas atsparus drėgmei ir dulkėms.Lauko Apšvietimo schema
Apšvietimas pasirinktinai: su judesio davikliu ir reguliatoriumi.Apšvietimas supaprastintas su judesio davikliu pasirinktinai
Apšvietimas pasirinktinai: su judesio davikliu ir reguliatoriumi.Priekabos Shema
Lengvojo automobilio priekabos pajungimo schema.grįžti į prekių tipus